Kolesarska dirka po Sloveniji

DIRKA PO SLOVENIJI 19. 6. 2026

Tretja etapa kolesarske dirke po Sloveniji je peljala med Mariborom in Celjem z vzponom na Celjsko kočo. V zgodnjih popoldanskih urah so se ob trasi dirke začeli zbirati gledalci, bilo je zelo toplo da ne rečem vroče, posebej če ste stali na soncu. Dve uri sem spremljal dirko v mestu, iskal senco in najboljši kot za fotografijo. Grafika, to je grafični prikaz trase dirke na spletu ni bil dober in Celjani niso točno vedeli po kateri cesti bodo kolesarji peljali, kolikokrat in v kateri smeri. Največ ljudi je seveda bilo na Trgu Celjskih knezov, organizatorji so delili zastavice,za navijanje. Kolesarje smo videli kar trikrat peljati po mestu, saj so naredili še krog na Celjsko kočo. Od blizu sem spoznal da je kolesarstvo res naporen šport, sploh če pomislim na klance ki jih morajo prevoziti. Tudi sam kolesarim po mestu, hitreje pridem do cilja, kot če bi za avtom iskal parkirni prostor in seveda zanj še plačeval. Električna kolesa tehnično res izjemno napredujejo, so skoraj tako hitri kot motorno kolo in tudi poceni niso. Naših dveh asov iz preteklih let tokrat ni bilo zraven, najboljši slovenski kolesar je bil Omerzel na tretjem mestu na koncu dirke. Upam da bo kolesarska steza od Celja do Vojnika in Dobrne letos ali naslednje leto končana, saj ta relacija še manjka. Vsi na kolo, za zdravo telo!
Stanko Vizjak